Deltagerliste – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Computerbaseret matematikunderv. > Konferencen Fremtidens Matematik > Deltagerliste

Deltagerliste - Fremtidens Matematik 21.05.2014

Fornavn

Efternavn

Arbejdssted

Morten Akhøj Pedersen ku
Allan Skov Andersen Helsingør Gymnasium
Troels Vang Andersen Christianshavns Gymnasium
Mette Andresen Universitetet i Bergen
Rasmus Axelsen ZBC
Jeanette Marie Axelsen Vordingborg Gymnasium og HF
Henrik Bang CMU
Jesper Bang-Jensen Sct. Knuds Gymnasium
Martin Barfoed Industriens Fond
Martin Bendsøe DTU
Kim Bertelsen Allerød Gymnasium
Anette Birck DIS - Danish Institute for Study Abroad
Mikkel Bjørn DTU
Hedinn Bjørnsson TEC
Bodil Bruun Undervisningsministeriet
Toke Carlsen Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet
Claus Helmann Christensen UVM
Jens-Peter Christensen Køge Handelsgymnasium
Steffen Juul Christensen Det Frie Gymnasium
Torben Christoffersen DASG
Flemming Clausen Nørre G
Vedrana Andersen Dahl DTU
Ole Dalsgaard Tønder Handelsgymnasium
Søren Eilers Institut for Matematiske Fag, KU
Jens Eising DTU Compute
Lisbeth Fajstrup Aalborg Universitet
Bjørn Felsager Emeritus Midtsjællands Gymnasieskoler
Snorri Fjallsbak Føroya Studentaskúli og HF-skeið
Jeppe Frederiksen Svendborg Erhvervsskole
Klavs Frisdahl KU/Handelsgymnasiernes Matematiklærerforening HMF
Nils Fruensgaard CMU, Math, KU
Mette M-L Grage Voksenuddannelsescenter frederiksberg, VUF
Simone Gravlund Nielsen Nørre Gymnasium
Lars Gregersen COMSOL
Steen Grode RUC & Professionshøjskolen Metropol
Bjørn Grøn Rysensteen Gymnasium
Niels Grønbæk MATH, KU
Morten Grønbæk Espergærde Gymnasium
Morten Grum Krüger A/S
Rikke Haastrup Køge Handelsskole
Johan P. Hansen Institut for Matematik, Aarhus Universitet
Jacob Kjærsgaard Hansen DTU
Niels Jacob Hansen UCSJ
Rasmus Hvass Hansen Røntgenafd., Herlev Hospital
Jonas Lundbeck Hansen Nordea A/S
Ernst Hansen MATH, KU
Poul Hjorth DTU COMPUTE
Steen Hoffmann Styregruppen danske science gymnasiet
Signe Holm Schantz
Signe Holmgaard Nielsen EUC Slotshaven
Anders Hyldahl Filosoft aps
Thomas Hytting HTX-Lillebælt
Gitte Iversen Københavns Tekniske Gymnasium
Ulla Stampe Jakobsen Herlev Gymnasium
Lisbeth Jakobsen Roskilde Gymnasium
Mie Johannesen Institut for Matematik, Aarhus Universitet
Rune Johansen IMF, KU
Carsten Jørgensen CPHWEWST
John Bagterp Jørgensen DTU Compute
Jes Sixtus Jørgensen Espergærde Gymnasium
Pauline Karlsson Edlund A/S
Marianne Kesselhahn Egedal Gymnasium og HF
Tinne Hoff Kjeldsen Københavns Universitet
Kim Knudsen DTU Compute
Erik Knudsen Roskilde Gymnasium
Louis Køhrsen Professionshøjskolen Metropol - SoL
Bo Kristensen Center for Undervisningsmidler, UC-Lillebælt
Lars Bo Kristensen Egaa Gymnasium
Niels Rode Kristensen Novo Nordisk A/S
Michael Krøl Solrød Gymnasium
Toki Kruse Skanderborg Gymnasium
Lisbeth la Cour Jørgensen HTX- EUC-Lillebælt
Jan Boddum Larsen HTX-Lyngby
Morten Stoklund Larsen Roskilde Tekniske Gymnasium
Claus Larsen CMU
Jesper Larsen Ledig
Niels Lauritzen Matematik, Aarhus Universitet
Kjeld Bagger Laursen KU
Helle Laursen Eucvest Esbjerg, htx-afdelingen
Folmer Laursen Handelsgymnasiernes Matematiklærerforening HMF
Michael Lumholt TICRA
Michael Lund CMU
Jesper Lützen Institut for Matematiske Fag, Københavns Universitet
Olav Lyndrup Nykøbing Katedralskole
Laila Madsen UVM
Viggo Maegaard htx-Sønderjylland
Steen Markvorsen DTU Compute
Jytte Melin Handelsgymnasiernes Matematiklærerforening HMF (samt Learnmark Horsens hhx)
David Meyer Foreningen af Rådgivende Ingeniører
Anders Milhøj Kbh U, Økonomisk Institut
Lone Møller Roskilde Gymnasium
Frans Morville VoksenuddannelsesCenter Frederiksberg
Asger Morville Københavns Universitet
Helmut Neunzert Fraunhofer ITWM
Ken Elmqvist Nielsen Aalborg Handelsgymnasium
Morten Overgaard Nielsen KVUC
Leif Horn Nielsen Nørre Gymnasium
Søren Feodor Nielsen CBS
Anette Nielsen Varde Gymnasium
Mogens Niss IMFUFA - Roskilde Universitet
Ole Norsker AllFino, selvstændig
Søren Nygaard Rødovre Gymnasium + DTU Compute
Mikkel Øbro Dansk Bank
Anne Øhrstrøm Knord, Lyngby Handelsgymnasium
John Olsen Edlund A/S
Henrik Orup Maplesoft
Rasmus Østergaard Fredericia Gymnasium
Bjarne Østergaard Holstebro Gymnasium og HF
Johnny Ottesen Roskilde Universitet
Anders Paludan DTU
Henrik Laurberg Pedersen Institut for Matematiske Fag, Københavns Universitet
Erik Kjær Pedersen Københavns Universitet
Stig Andur Pedersen Roskilde University
Mikkel Stouby Petersen Aarhus Universitet
Bente Pihl CPH West Htx
Yvonne Pinholt Roskilde Gymnasium
Jogvan Poulsen Solrød Gymnasium
Jens Ramskov Ingeniøren
Klaus Rasmussen Professionshøjskolen Metropol
Mirela Redzic Matematiklæreforening/LMFK
Gunnar Restorff Færøernes universitet
Helle Rootzen DTU Compute
Bo Rosbjerg Aalborg Universitet
Hella Rosenkvist HTX Skjern
Thomas Schausen Roskilde Gymnasium
Ernst Scheufens DTU Compute
Marie Foged Schmidt DTU Compute
Karsten Schmidt DTU Compute
Marit Hvalsøe Schou Undervisningsministeriet
Larisa Shestakova TEC Lyngby HTX
Alexander Sokol Schantz A/S
Michael Sørensen Inst. f. Matematiske Fag, Københavns Universitet
Mads Peter Sørensen Danmarks Tekniske Universitet
Peter Birch Sørensen Økonomisk Institut, KU; Produktivitetskommissionen
Mogens Steffensen Institut for Matematiske Fag, KU
Katja Kofod Svan Rysensteen Gymnasium
Rikke Teglskov Center for Undervisningsmidler, UC-Lillebælt
Lars Therkelsen Campus Vejle
Mette Thompson Frederriksberg Ny Skole
Uwe Timm Christianshavns Gymnasium
Michala Tomra Danske Unversiteter
Nils Trautner Roskilde Katedralskole
Tom Vind zbc
Philip Vingaard Roskilde Universitet
Hanne Viuff Bang Køge Handelsgymnasium
Stig Wedel DU Kemiteknik
Henning Westphael VIAUC Læreruddannelsen i Århus
Ole Winther DTU Compute
Martin Zachariasen Datalogisk Institut, KU